Krioterapia dla ducha i ciała

  28.02.2020

Leczenie zimnem znane było już kilka tysięcy lat przed naszą erą. Wtedy, by wykorzystać dobry wpływ niskich temperatur na organizm, posługiwano się zimną wodą, śniegiem czy lodem. Rozwój technologii doprowadził jednak do stworzenia nowoczesnych urządzeń, dzięki którym możliwe jest oddziaływanie na organizm dużo niższymi temperaturami niż te, które mogły zapewnić naturalne surowce. Współczesne rozwiązania mogą wspomóc poprawę działania układu immunologicznego, przyspieszyć odchudzanie czy poprawić wygląd skóry. W czym tkwi tajemnica zimna? Odpowiadamy.

Tłuszcz tłuszczowi nierówny

  24.02.2020

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z odchudzaniem trafia na hasła typu “spal tłuszcz” i automatycznie kojarzy go z czymś złym. Przecież jeśli to właśnie jego chcemy pozbyć się w procesie zrzucania wagi, może najlepiej całkowicie wyeliminować go z diety? Nic bardziej mylnego! Nawet gdy trwa redukcja tkanki tłuszczowej, sam tłuszcz w diecie jest niezbędny.

Redukcja krok po kroku, czyli skuteczna utrata wagi od podstaw

  31.01.2020

Zwrócenie się ku zdrowemu odżywianiu czy podjęciu aktywności fizycznej często motywowane jest zrzuceniem kilku zbędnych kilogramów. Jednym odchudzanie idzie wyjątkowo łatwo, dla innych, mimo starań, utrata wagi jest nieosiągalna. Przyczyną w wielu przypadkach jest brak podstawowej wiedzy na temat redukcji tkanki tłuszczowej. Warto zatem uzupełnić braki i dowiedzieć się, jak działa ludzki organizm, by spalanie kalorii było skuteczne i prowadziło do osiągnięcia zamierzonego celu.

Dieta a somatotyp

  20.01.2020

Dieta a somatotyp Dlaczego niektórzy mogą zajadać się na zmianę pizzą z hamburgerem i wciąż są chudzi jak patyk, kiedy inni tyją od samego wdychania powietrza? Wszystko zależy od naszego somatotypu. A co to takiego? Somatotyp to nasz typ sylwetki od którego zależy w jaki sposób reagujemy na dietę oraz trening. Wyróżniamy trzy główne typy, które mogą się ze sobą mieszać tworząc warianty pośrednie. Podział ten został odkryty w latach 40 ubiegłego wieku przez amerykańskiego psychologa Williama Herberta Sheldona. Psycholog ten twierdził, że temperament człowieka można określić już na pierwszy rzut oka. Stworzył bazę ponad 4000 zdjęć do których przypisał różne cechy osobowości. Badanie to stało się fundamentem dzisiejszego systemu klasyfikowania sylwetki.

Jak zacząć zdrowo się odżywiać?

  12.12.2019

JAK ZACZĄĆ ZDROWO SIĘ ODŻYWIAĆ W dobie obecnych czasów wszędzie słyszymy o zdrowym odżywianiu, w sklepach pojawiły się specjalne

Aquacycling i Aquabike

  2.12.2019

Co to jest Aquacycling? Dynamiczne ćwiczenia na specjalnym rowerze przystosowanym do pracy w wodzie to ubytek nawet 1200 kcal w 45 minut. Aquacycling to nowa forma treningu cardio, która daje rewelacyjne efekty nie obciążając stawów. Jest to trening wytrzymałościowy, który często odbywa się w rytm dynamicznej muzyki.

Jakie znaczenie ma utrzymanie odpowiedniego tętna w treningu

  20.11.2019

Większość z nas podejmuje treningi, aby pozbyć się nadprogramowych kilogramów, poprawić sylwetkę i zyskać duży zastrzyk energii. Ćwiczenia warto jednak zoptymalizować pod kątem spalania tłuszczu. Utrata kilku kilogramów przez rozpad mięśni czy odwodnienie organizmu nie jest zdrowa i nie doda naszej figurze atrakcyjności. Dowiedz się, jakie znaczenie ma strefa tętno na spalanie tłuszczu i popraw swój trening pod tym kątem.

Jak działa kapsuła Vacu?

  19.07.2019

Jak działa kapsuła Vacu? Vacu Magic Beauty Line to urządzenie odchudzające. Pozwala szybko i skutecznie wyeliminować nadmiar tkanki tłuszczowej i cellulit. Łączy trening fizyczny na bieżni lub stepperze eliptycznym, podciśnienie i podczerwień. Wszystkie te składniki działają w tym samym czasie. Wielokrotnie zwiększają efekt odchudzający w porównaniu do klasycznego treningu cardio.

Podczerwień – jak działa i czy pomaga w odchudzaniu?

  12.05.2019

Co to jest? Podczerwień to promieniowanie elektromagnetyczne niewidoczne dla ludzkiego oka. Mimo, że go nie widzimy, oddziałuje na nasze ciało w odczuwalny sposób. Na promieniowanie podczerwone jesteśmy wystawieni każdego dnia, gdyż wszystko co nas otacza je emituje – w tym my sami. Aby uzyskać promieniowanie o odpowiedniej długości fali oraz sile, stosujemy specjalne lampy, które od lat są wykorzystywane w kosmetologii i medycynie.