5 lipca 2020 admin

PODCZERWIEŃ – JAK DZIAŁA I CZY POMAGA W ODCHUDZANIU?

Co to jest?

Podczerwień to promieniowanie elektromagnetyczne niewidoczne dla ludzkiego oka. Mimo, że go nie widzimy, oddziałuje na nasze ciało w odczuwalny sposób. Na promieniowanie podczerwone jesteśmy wystawieni każdego dnia, gdyż wszystko co nas otacza je emituje – w tym my sami. Aby uzyskać promieniowanie o odpowiedniej długości fali oraz sile, stosujemy specjalne lampy, które od lat są wykorzystywane w kosmetologii i medycynie.

 

Jak działa?

Miejsca poddane oddziaływaniu światła podczerwieni ogrzewają się dzięki czemu krew zaczyna w nich szybciej krążyć. Szybsze krążenie sprawia, że nasz metabolizm się zwiększa, a komórki są dotlenione co pomaga z kolei usprawnić wydalanie toksyn.

Podczerwień przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, redukuje cellulit wodny i tłuszczowy oraz wpływa na szybsze odbudowywanie włókien kolagenowych i elastyny. Lampy z podczerwienią często stosuje się do regeneracji mięśni po treningu oraz do pozbycia się nadmiernie nagromadzonej wody. Działa ono przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. To z tego powodu lampy z podczerwienią często stosuje się do wspomagania regeneracji mięśni po treningu oraz pozbycia się nadmiernie nagromadzonej wody by uniknąć opuchnięcia i obrzęków.

Jak podczerwień wspomaga nasz metabolizm? Ogrzewając się pasywnie np. przykładając termofor nasze ciało powoli absorbuje ciepło, bez wysiłku. Podczerwień wymusza wytwarzanie ciepła przez nasz organizm co stymuluje również nasze procesy metaboliczne.

Zastosowanie praktyczne

Coraz bardziej popularne stają się sauny na podczerwień, które pomagają w utracie dodatkowych kilogramów oraz redukcji cellulitu. Przeznaczone są przede wszystkim dla osób które ze względów zdrowotnych nie mogą korzystać z saun fińskich.

Żeby pomóc sobie w drodze do szczupłej sylwetki najlepszym rozwiązaniem jest połączenie wysiłku fizycznego z oddziaływaniem światła podczerwonego. Podczerwień rozgrzewa mięśnie, ułatwia metabolizowanie tłuszczu. Ważnym jest żeby pamiętać o nawadnianiu organizmu w trakcie takiego treningu, ponieważ zwiększa się ilość wydzielanego potu.

Fitnesswell stosuje promieniowanie podczerwone w większości swoich urządzeń odchudzających. Odpowiednie dobranie długości fali światła maksymalizuje pożądane efekty. Urządzenia często łączą nie dwa a więcej czynników oddziałujących na ciało w tym samym czasie. Dzięki temu efekty ćwiczeń są często widoczne już po trzech pierwszych sesjach treningowych. Przykładem może być Vacu Magic, gdzie do przyspieszenia utraty zbędnych kilogramów podczas sesji wykorzystywana jest podczerwień, wysiłek fizyczny, podciśnienie oraz elektrostymulacja.

Stosujemy pliki cookies aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z naszą polityką prywatności. Zgadzam się