30 października 2020 admin

AQUACYCLING I AQUABIKE

Fitness class doing aqua aerobics on exercise bikes in swimming pool at the leisure centre

Co to jest Aquacycling?

 

Dynamiczne ćwiczenia na specjalnym rowerze przystosowanym do pracy w wodzie to ubytek nawet 1200 kcal w 45 minut. Aquacycling to nowa forma treningu cardio, która daje rewelacyjne efekty nie obciążając stawów. Jest to trening wytrzymałościowy, który często odbywa się w rytm dynamicznej muzyki.

 

Do treningu dodane są też inne ćwiczenia ruchowe angażujące do wysiłku dodatkowe partie mięśniowe. Oprócz nóg pracują dodatkowo brzuch, ramiona i barki. Z pozoru aquacycling może wydawać się lekki, mimo to spala ogromną ilość kalorii i tkanki tłuszczowej. Efekty są tak dobre, że popularność auqacyclingu ciągle rośnie.

 

Osoby starsze, po urazach, z nadwagą i problemami kręgosłupa mogą bez przeciwwskazań zaangażować się w aquacycling. Dla tych osób jest to często jedyna zalecana forma cardio, gdyż woda dzięki swoim właściwościom odciąża stawy. Osoby ze znaczną otyłością właśnie przez owe obciążenia nie mogą ćwiczyć komfortowo w innych warunkach i często są zniechęcone nadmiernym wysiłkiem przy wykonywaniu klasycznych ćwiczeń.

 

Trening składa się z rozgrzewki, zasadniczej części ćwiczeń i rozciągania. Właściwości masujące wody powodują, że zakwasy są mniej dotkliwe a sam masaż wody wpływa pozytywnie na perystaltykę jelit, łagodząc też dolegliwości żołądkowe. Ciśnienie hydrostatyczne działa na ciało jak drenaż limfatyczny, oczyszczając organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii, złogów i toksyn.

Aquabike jako nasza propozycja na indywidualny aquacycling:

Zajęcia aquacyclingu odbywają się zbiorowo w dużych grupach. Najczęściej w publicznych basenach. Część osób nie czuje się w takich warunkach komfortowo i woli trening indywidualny. Każde urządzenie to jedno stanowisko treningowe. Można ustawić je w osobnych pomieszczeniach lub w grupach po dwa, trzy. Aquabike wyposażony jest w 32 dysze do intensywnego hydromasażu, który potęguje skuteczność drenażu limfatycznego w trakcie treningu. Dzięki temu redukcja cellulitu następuje znacznie szybciej. Osoby nieprzyzwyczajone do wysiłku mogą dostosować indywidualnie tempo ćwiczeń, zwiększając je stopniowo wraz z rosnącą wydolnością. Dzięki temu to również doskonałe urządzenie do rehabilitacji, gdzie trzeba często zaczynać od wolnej aktywności ruchowej.

Stosujemy pliki cookies aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z naszą polityką prywatności. Zgadzam się