Co to jest Aquacycling?

Dynamiczne ćwiczenia na specjalnym rowerze przystosowanym do pracy w wodzie to ubytek nawet 1200 kcal w 45 minut. Aquacycling to nowa forma treningu cardio, która daje rewelacyjne efekty nie obciążając stawów. Jest to trening wytrzymałościowy, który często odbywa się w rytm dynamicznej muzyki.

Do treningu dodane są też inne ćwiczenia ruchowe angażujące do wysiłku dodatkowe partie mięśniowe. Oprócz nóg pracują dodatkowo brzuch, ramiona i barki. Z pozoru aquacycling może wydawać się lekki, mimo to spala ogromną ilość kalorii i tkanki tłuszczowej. Efekty są tak dobre, że popularność auqacyclingu ciągle rośnie.

Osoby starsze, po urazach, z nadwagą i problemami kręgosłupa mogą bez przeciwwskazań zaangażować się w aquacycling. Dla tych osób jest to często jedyna zalecana forma cardio, gdyż woda dzięki swoim właściwościom odciąża stawy. Osoby ze znaczną otyłością właśnie przez owe obciążenia nie mogą ćwiczyć komfortowo w innych warunkach i często są zniechęcone nadmiernym wysiłkiem przy wykonywaniu klasycznych ćwiczeń.

Trening składa się z rozgrzewki, zasadniczej części ćwiczeń i rozciągania. Właściwości masujące wody powodują, że zakwasy są mniej dotkliwe a sam masaż wody wpływa pozytywnie na perystaltykę jelit, łagodząc też dolegliwości żołądkowe. Ciśnienie hydrostatyczne działa na ciało jak drenaż limfatyczny, oczyszczając organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii, złogów i toksyn.

Aquabike jako nasza propozycja na indywidualny aquacycling:

Zajęcia aquacyclingu odbywają się zbiorowo w dużych grupach. Najczęściej w publicznych basenach. Część osób nie czuje się w takich warunkach komfortowo i woli trening indywidualny. Każde urządzenie to jedno stanowisko treningowe. Można ustawić je w osobnych pomieszczeniach lub w grupach po dwa, trzy. Aquabike wyposażony jest w 32 dysze do intensywnego hydromasażu, który potęguje skuteczność drenażu limfatycznego w trakcie treningu. Dzięki temu redukcja cellulitu następuje znacznie szybciej. Osoby nieprzyzwyczajone do wysiłku mogą dostosować indywidualnie tempo ćwiczeń, zwiększając je stopniowo wraz z rosnącą wydolnością. Dzięki temu to również doskonałe urządzenie do rehabilitacji, gdzie trzeba często zaczynać od wolnej aktywności ruchowej.