Vacu – historia i działanie vacu

Vacu – historia.

Pierwszy raz podobne urządzenie opracował Robert Whalen – biomechanik z NASA. Jego celem było zbudowanie bieżni, która pozwoli astronautom przebywających w kosmosie na trening w warunkach zbliżonych do ziemskich. Vacuum – podciśnienie panujące wewnątrz kapsuły przyciągało ćwiczącego do podłoża, sprawiając że mimo braku grawitacji mógł biec z obciążeniem równym swojej ziemskiej masie.

Pomysł Vacu rozwinął się potem dwojako: jako bieżnia antygrawitacyjna pompująca powietrze do komory i zmniejszająca odczuwalną masę ćwiczącego lub bieżnia vacu zwiększająca odczuwalną masę.

Vacu fitness. Vacu a odchudzanie.

Podciśnienie panujące wewnątrz komory oprócz dodawania obciążenia ćwiczącemu przynosi także inne efekty. Dzięki bieżni z podczerwienią i podciśnieniem maksymalizuje się czterokrotnie ilość spalanych kalorii.

Większość osób ma problem ze spalaniem tkanki tłuszczowej od pasa w dół. Ma to związek ze zmniejszonym krążeniem w tych partiach ciała.

Kładąc dłoń najpierw na klatce piersiowej i brzuchu a następnie udach i pośladkach można sprawdzić różnice w krążeniu. Wyraźnie chłodniejsze uda i pośladki są oznaką niższego krążenia w tych partiach ciała, a co za tym idzie tendencję do odkładania się tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Vacu fitness pozwala na wyrównanie cyrkulacji krwi w całym ciele. Vacu – podciśnienie – przyciąga więcej krwi w stronę tkanki podskórnej, przyspieszając lokalne spalanie tłuszczu. Lampy IR rozgrzewające te partie ciała wnikając głęboko pod skórę pomagają dodatkowo wzmocnić odchudzające efekty treningu.