Hydro fitness

Hydro Fitness

Uniwersalny aquabike o charakterze rekreacyjno – rehabilitacyjnym. Aquabike / hydrobike zaprojektowany i skonstruowany specjalnie na potrzeby zajęć aquacyclilng. Idealny rower do basenu, w całości ze szlachetnej stali kwasoodpornej oraz najwyższej jakości materiałów spełniających wszelkie europejskie normy. Aqua bike przeznaczony do intensywnego użytkowania w wodzie, nadaje się do przeprowadzania treningów zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników w każdym wieku.

Znakomity projekt oraz rozwiązania konstrukcyjne tego roweu wodnego do ćwiczeń gwarantują zwiększoną wytrzymałość sprzętu oraz praktycznie bezobsługowe działanie. Sprzęt przeznaczony jest również do użytku osób bardzo otyłych oraz niepełnosprawnych. W rowerze zastosowano system aktywnego oporu oraz wyważenia pedałów. Jego elementy zapewnią bardzo efektywne wykorzystanie oporów wody.

Hydro bike posiada specjalne pedały dostosowane do każdego rozmiaru stopy, z regulacją docisku pozwalającą na dobrą stabilizację. Specjalny pedał umożliwia również użytkowanie sprzętu bez specjalnego obuwia.

Aquacycling – fitness w wodzie

Forma ćwiczeń polegająca na pedałowaniu na specjalnym rowerze wodnym (aquabike / hydrobike) zanurzonym w wodzie. Aquacycling łączy w sobie w sobie elementy aquaerobiku (ćwiczeń fitness w basenie) i ćwiczeń na rowerze stacjonarnym.

Ciężar ciała w wodzie jest mniejszy niż na powietrzu przez co zmniejsza się także obciążenie stawów w czasie pedałowania. Sama woda powoduje natomiast zwiększenie oporu, dzieki czemu mięśnie muszą pracować intensywniej. Te cechy powodują, że aquabike (rower wodny) jest polecany dla osób chcących modelować swoją sylwetkę oraz w celach rehabilitacyjnych.